Altın Fiyatları Nasıl Seyredecek?

Altın Fiyatları Nasıl Seyredecek?

Yatırım
19 Ağustos 2019 tarafından Editor
59
Altın fiyatları artmaya devam ediyor. Gram altın güne 270 TL’den, çeyrek altın ise 441 TL’den başladı. Yükseliş devam ederken altın fiyatlarının gidişatına ilişkin çok uluslu Amerika Yatırım Bankalarından biri olan Goldman Sachs konuya dair bir açıklamada bulundu. Yatırım anlamında pek çok köklü şirket ve kişiyi finanse eden, bilgilendiren ve yönlendiren Goldman Sachs açıklamayı JeffCurrie aracılığı
altın

Altın fiyatları artmaya devam ediyor. Gram altın güne 270 TL’den, çeyrek altın ise 441 TL’den başladı. Yükseliş devam ederken altın fiyatlarının gidişatına ilişkin çok uluslu Amerika Yatırım Bankalarından biri olan Goldman Sachs konuya dair bir açıklamada bulundu. Yatırım anlamında pek çok köklü şirket ve kişiyi finanse eden, bilgilendiren ve yönlendiren Goldman Sachs açıklamayı JeffCurrie aracılığı ile gerçekleştirdi. Açıklama sırasında altın fiyatlarına ilişkin çarpıcı gerçekliklere de yer verildi.

Altın fiyatlarının sürekli yükselişte bulunması gelecek dönemdeki artış oranı hakkında sorular doğurdu. Bu konuya dair ilk açıklama Amerika menşeili yatırım bankası Goldman Sachs’tan geldi. Açıklamayı yapan Goldman emtia araştırma ve küresel başkanı JeffCurrie oldu. Currie merkez bankalarının altın talepleri ve altın destekli exchangetraded fonları doğrultusunda altın fiyatlarının önümüzdeki birkaç zaman daha artacağını iletti. Hatta Bloomberg’in yaptığı habere göre altın destekli exchan getrader 2013 yılından bu yana en yüksek seviyesinde seyrediyor.

ABD İle Çin Arasındaki Gerginlik Altın Fiyatları Acısından Nasıl Yansıdı ?

Altını güvenli liman yapan ve fiyatının artmasına sebep olan bir diğer erken de ABD ile Çin arasında meydana gelen küresel savaş. Bu iki dev arasında meydana gelen gerginlik ekonomiye ve Dolara da olumsuz yansıdı. Hatta vadeli altın kontratları 2016 yılından bu yana en hızlı çıkışını yakaladı. Bloomberg ekranlarına konuşan Currie yakın zamanda dolarizasyondan çıkış hikayesinin de gözlemleneceğini duyurdu. Currie aynı zamanda gelişen ülkelerdeki merkez bankalarının da riskli süreçten kaynaklı dolara değil, altına yatırım yaptığını vurguladı. Bu ay altının ons fiyatının 1.600 dolara yükseleceğinin de altını çizdi.

Güvenli liman ya da sarı-kız adı ile anılan altının küresel savaşların yoğun yaşandığı su günlerde yoğun talep altında olması fiyatına yansıdı. Özellikle de ülkelerin uyguladığı para politikaları konusunda çekimser olan, güvensiz bir tutum sergileyen yatırımcılar çareyi altın almakta buluyor. Bu da altındaki yükselişin giderek artmasına yol açıyor. Uzmanlara göre ise altın fiyatlarında meydana gelen her düşüşe yatırımcıların seri davranması ve bir an önce atağa geçip altın alması gerekiyor.

Add a comment