Amerika Asgari Ücret ? Amerika’da Asgari Ücret Ne Kadar ?

Amerika Asgari Ücret ? Amerika’da Asgari Ücret Ne Kadar ?

Forex'e Dair
27 Eylül 2019 tarafından admin
5170
Her sene binlerce insanın gitmek için vize başvurusunda bulunduğu Amerika son derece büyük bir ülkedir. İş olanaklarının fazla olması ve hemen her kesimden insana yaşam olanakları sunması Amerika’yı en çok tercih edilen ülkelerden biri haline getiriyor. Amerika iş olanakları geniş olan ülke olduğu gibi aynı zamanda çalışma koşulları da son derece iyi olan ülkeler arasındadır.
amerika asgari

Her sene binlerce insanın gitmek için vize başvurusunda bulunduğu Amerika son derece büyük bir ülkedir. İş olanaklarının fazla olması ve hemen her kesimden insana yaşam olanakları sunması Amerika’yı en çok tercih edilen ülkelerden biri haline getiriyor. Amerika iş olanakları geniş olan ülke olduğu gibi aynı zamanda çalışma koşulları da son derece iyi olan ülkeler arasındadır. Bunlara ek olarak Amerika asgari ücret konusunda da insanlara cazip gelen bir ülkedir. Güçlü bir ekonomiye sahip olan ülke vatandaşlarına ve dışarıdan gelen göçmenlere son derece iyi yaşam şartları sunuyor. Asgari ücretin yüksek olması normal kesim vatandaşlarının da refah seviyesinin yüksek şekilde yaşamasına olanak sağlıyor.

 

Amerika’da Asgari Ücret Ne Kadar?

Amerika’da insanların aldığı asgari ücret tutarı sabit bir tutardır. Bu tutar çeşitli dönemlerde yapılan uygulamalar ile birlikte ülke ekonomisindeki çalkalanmalara göre artış gösterebiliyor. Amerika asgari ücret tutarı saat olarak 7,25 dolar olarak belirlenmişti. Ancak ABD Temsilciler Meclisi asgari ücretin saatlik tutarını 15 Dolar’a çıkarma kararı alması ile birlikte bu tutar iki katına çıkarılmış durumdadır. Şuanda 7.25 Dolar olan asgari ücret yasa onaylandıktan sonra saat olarak 15 Dolarak verilecektir. Yasa onaylandığı takdirde 9 saat mesai yaparak hafta 5 iş günü çalışan insanların asgari ücreti aylık olarak 2.970 Dolar olacaktır.

Amerika özellikle tıbbi alanda kendini geliştirmiş bir ülke olduğu için Türkiye’ye pek çok ilaç bu ülkeden getiriliyor. Ancak sağlık Amerika’da oldukça ucuz ve kolay çünkü insanların sağlığına önem veriliyor. Amerika asgari ücret bakımından refah ülkeler arasında yer alıyor. İnsanların saatlik çalışmalarına göre maaş alması da ekstra bir avantaj halini alıyor denilebilir.

Amerika’da Asgari Ücret 15 Dolar Olur Mu?

Amerika asgari ücret tartışmaları içerisinde asgari ücretin 15 Dolar’a yükseltilmesi bir süredir devam eden konulardan biridir. Bu duruma Cumhuriyetçi parti çeşitli bahaneler ile karşı çıksa da birçok ekonomi uzmanı bu durumun olumlu yönde bir sürpriz ile insanlara duyurulabileceği açıklamasını yapıyor. 2020 yılında yapılacak olan başkanlık seçimi dolayısı ile asgari ücret tartışmaları da bir son bulacaktır. İnsanlar ortalama bir işte ortalama saat bazında çalışarak oldukça iyi derecede yüksek asgari ücret elde etme imkânı bulabilecektir. Seçim öncesinde böyle bir uygulamanın yapılması birçok iş yerinin işten çıkarma yoluna gidecek olması da diğer tartışmalar arasında yer alıyor. Asgari ücret tutarı şuanda saatlik 7.25 Dolardır.

Add a comment