Amerika Asgari Ücret ? Amerika’da Asgari Ücret Ne Kadar ?

Amerika Asgari Ücret ? Amerika’da Asgari Ücret Ne Kadar ?

Forex'e Dair
27 Eylül 2019 tarafından admin
21470
Her sene binlerce insanın gitmek için vize başvurusunda bulunduğu Amerika son derece büyük bir ülkedir. İş olanaklarının fazla olması ve hemen her kesimden insana yaşam olanakları sunması Amerika’yı en çok tercih edilen ülkelerden biri haline getiriyor. Amerika iş olanakları geniş olan ülke olduğu gibi aynı zamanda çalışma koşulları da son derece iyi olan ülkeler arasındadır.
amerika asgari

Her sene binlerce insanın gitmek için vize başvurusunda bulunduğu Amerika son derece büyük bir ülkedir. İş olanaklarının fazla olması ve hemen her kesimden insana yaşam olanakları sunması Amerika’yı en çok tercih edilen ülkelerden biri haline getiriyor. Amerika iş olanakları geniş olan ülke olduğu gibi aynı zamanda çalışma koşulları da son derece iyi olan ülkeler arasındadır. Bunlara ek olarak Amerika asgari ücret konusunda da insanlara cazip gelen bir ülkedir. Güçlü bir ekonomiye sahip olan ülke vatandaşlarına ve dışarıdan gelen göçmenlere son derece iyi yaşam şartları sunuyor. Asgari ücretin yüksek olması normal kesim vatandaşlarının da refah seviyesinin yüksek şekilde yaşamasına olanak sağlıyor.

 

Amerika’da Asgari Ücret Ne Kadar?

Dünyanın en büyük ekonomisi olma yolunda sürekli olarak Çin ile yarış halinde olan Amerika, her yıl dünyanın farklı ülkelerinden milyonlarca insanın çalışma başvuruları ile karşı karşıyadır. Bu durumun temelinde ülkedeki asgari ücret uygulamasındaki doyuruculuk yatmaktadır. Amerika’da asgari ücret aylık olarak değil saatlik olarak hesaplanmaktadır. Asgari ücret ile çalışan bir kişiye saatlik olarak 7,25 Amerikan Doları ödeme yapılmaktadır.

Amerika’da Asgari Ücret 15 Dolar Olur Mu?

Amerika asgari ücret tartışmaları içerisinde asgari ücretin 15 Dolar’a yükseltilmesi bir süredir devam eden konulardan biridir. Bu duruma Cumhuriyetçi parti çeşitli bahaneler ile karşı çıksa da birçok ekonomi uzmanı bu durumun olumlu yönde bir sürpriz ile insanlara duyurulabileceği açıklamasını yapıyor. 2020 yılında yapılacak olan başkanlık seçimi dolayısı ile asgari ücret tartışmaları da bir son bulacaktır. İnsanlar ortalama bir işte ortalama saat bazında çalışarak oldukça iyi derecede yüksek asgari ücret elde etme imkânı bulabilecektir. Seçim öncesinde böyle bir uygulamanın yapılması birçok iş yerinin işten çıkarma yoluna gidecek olması da diğer tartışmalar arasında yer alıyor. Asgari ücret tutarı şuanda saatlik 7.25 Dolardır.

Add a comment