Arjantin Asgari Ücret

Güney Amerika kıtasının en gelişmiş ikinci ekonomisi olarak kabul edilen Arjantin, ekonomik açından iyi denilebilecek bir ülkedir. Ülkenin başlıca geçim kaynakları tarım ve sanayidir. Özellikle yoğun genç nüfusa sahip olan Arjantin’de sağlık başta olmak üzere çok sayıda kamu hizmeti ücretsiz olarak vatandaşlara sunulmaktadır. Arjantin’de asgari ücret 250 Amerikan Doları’dır.

Bu rakam düşük gibi görünse de ülkenin yaşam şartları göz önünde bulundurulduğunda yeterlidir. Ayrıca Arjantin’de asgari ücret yılda 13 defa ödenir. Bu da dünyanın hiçbir ülkesinde olmayan ve yalnızca bu ülkeye ait olan bir yöntemdir. Muhteşem doğası nedeni ile Arjantin her yıl yüz binlerce turiste de ev sahipliği yapmaktadır.

Arjantin Ekonomisi

Arjantin asgari ücret çok zengin doğal kaynaklara, eğitim seviyesi yüksek bir nüfusa, iyi oranda sanayiye, gelişmiş tarım sektörüne ve genç nüfusa sahip bir ülkedir. Bu nedenle ekonomik seviyesi oldukça iyi bir ülkedir. Daha çok tarımdan ve sanayiden kazanç elde edilir. Arjantin, Güney Amerika’nın ikinci en büyük ekonomisine sahiptir. Arjantin’de asgari ücret 250 dolardır ve yılda 13 defa ödeme yapılmaktadır.

Arjantin’de gençler eğitimli ve iyi mesleklere sahip olmalarına rağmen oldukça sıcakkanlı bir yapıya sahiptirler. Bu sebepten dolayı Arjantin her sene turist çekmeyi başarır ve ekonomik seviyesini turistik sektörden de geliştirmeye devam eder. Ayrıca burdan almanya asgari ücret yazımızı burdan okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir