EFT Ücreti Almayan Bankalar Hangileri?

EFT Ücreti Almayan Bankalar Hangileri? Farklı bankalar arasında para transferi yapmayı sağlayan EFT, dijital ortamdaki bilgisayar ağları üzerinden parayı bir hesaptan diğerine aktarır. Birçok banka gerçekleşen bu işlemi ücretlendirir, buna EFT işlemi denir. Bankaların EFT ücreti almalarının ana sebebi şubelerin maliyetleridir. Fakat günümüzde internet, telefon, ATM bankacılığı gibi dijital kanalların kullanımının bir şekilde artması ile fiziki banka şubelerinin kullanımı azalmıştır. Bazı bankalar da para transferini şube dışı kanallar aracılığıyla gerçekleştirirken müşterilerine, bankalar arası rekabetten dolayı EFT gibi ücretleri almamayı tercih eder. Haliyle insanlar da EFT ücreti almayan bankaları tercih edecekleri için rakiplerinin gerisinde kalmamak ve müşteri kaybetmemek için bankalar EFT ücretini kaldırırlar. EFT Ücreti Almayan Bankalar Hangileri?

EFT Ücreti Almayan Bankalar Hangileri?

Çoğu banka EFT ücreti almaz, denilse de aslında EFT ücreti almayan bankalar bir elin beş parmağını geçmez. EFT ücreti almayan bankaları incelemek gerekirse dörtte ikisinin direk şubesiz dijital bankacılık alanında fonksiyon gösterdiği görülür. Doğal olarak EFT ücreti almayan bankaların çoğunda internet, telefon ve ATM kanallarından bankacılık hizmetlerinin gerçekleştirilebileceği anlamı çıkar. Mevcut bankanızın şubelerini kullanmak yerine EFT gibi bankacılık işlemlerinizin tamamını internet ve ATM gibi kanallar aracılığıyla yapıyorsanız, hiç düşünmeden EFT ücreti almayan bankalara hesap açtırabilirsiniz. EFT ücreti talep etmeden işlem uygulayan bankalar Enpara, Cepteteb, ING Bank, Kuveyt Türk’tür. Fiziki şubeleri kullanmanız gerekiyorsa sınırlı da olsa ihtiyacınızı karşılayacak seçenekler vardır.

EFT Ücreti Almayan Bankalar Tercih Edilmeli Mi?

Sık sık para transferi yapıyorsanız ve bu sizin için masraflı hale geldiyse EFT ücreti almayan bankaları tercih etmeniz daha ekonomik olacaktır. Çünkü her işlem için ayrı para ödemek külfet olur. EFT ücretleri 5-10 TL arasında değişiyor. Sıklıkla yapıldığı zaman bu işlemler maliyeti gittikçe artabiliyor. EFT ücreti almayan bankalar arasından size en uygun olanı seçerek, EFT işlemlerinizi bu bankadan yaparak para transfer işlemlerinizdeki masraftan kaçabilirsiniz. Banka seçimi yapmadan önce, ücretsiz EFT talebi dışındaki diğer bankacılık ihtiyaçlarınızı da göz önünde bulundurmayı unutmayın. İnternetten bankalar hakkında daha fazla bilgi alarak ihtiyacınıza en uygun olan bankayı tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir