Hollanda Asgari Ücret

Hollanda Asgari Ücret Ne Kadar ? Toprak bütünlüğünün önemli bir kısmı Batı Avrupa’da bulunan Hollanda’nın Karayiplerde de üç tane adası bulunuyor. Ülke topraklarının büyük çoğunluğu deniz seviyesinden daha aşağıdadır. Bu nedenle ‘Alçak Ülke’ anlamına gelen Netherlands olarak da bilinmektedir. Hollanda ülkesi Meşruti Monarşi ile yönetilen bir ülkedir. Avrupa ülkeleri arasında nüfus yoğunluğu fazla olan ülkelerden birisidir. Ancak bu yoğunluğa rağmen yaşam standartları oldukça iyidir. Ülke peynirleri, özgürlükleri, laleleri ve bisikletleri ile oldukça ünlüdür. Hollanda’da 20 farklı ulusal park bulunuyor. En çok gezilen yerleri arasında Amsterdam ilk sırada yer alıyor. Sonrasında Rotterdam, Lahey, Eindhoven, Delft çok ziyaret edilen yerleridir. Hollanda her sene binlerce insanın yaşamak ve çalışmak için başvurduğu ülkeler arasında bulunuyor.

Hollanda’da Asgari Ücret Ne Kadar?

Hollanda Asgari Ücret Ne Kadar ? Hollanda’da yaşayan ve çalışan insanların bilmesi gereken bir konu olan asgari ücret yaşam standartlarını karşılayacak ölçüdedir. 2019 güncel verilerine göre Hollanda’da verilen asgari ücret uygulaması 1.615 Euro olarak belirlenmiştir. Ancak bu asgari ücret kişilerin yaşlarına göre farklı şekillerde verilmektedir. 18 yaşında olan çalışanlar için asgari aylık ücret tutarı 767 Euro olurken bu haftalık 177 Euro’ya denk gelmektedir. Günlük olarak ise 35 Euro civarındadır. Ülkenin en önemli sektörleri arasında gemicilik, balıkçılık, ticaret ve bankacılık bulunuyor. İhracat konusunda ülkenin ilk 10 ülkesi içerisinde yer alan bir ülkedir. Dünyanın en güçlü ekonomisine sahip olan ülkeler arasında 16. Sırada bulunan Hollanda halkına refah düzeyi yüksek bir yaşam sunuyor.

Hollanda’da Sosyal Yaşam Nasıldır?

Hollanda’yı yaşamak için tercih eden insanların merak ettiği konulardan birisi de Hollanda’da ki yaşam koşullarıdır. Buradaki insanlar genel manada son derece hoş görülü insanlardır. Bu da yabancıların ülkeye kolay şekilde uyum sağlamasına olanak tanıyor. Hollanda’da yaşamayı düşünen kişilerin ilk olarak Flemenkçeyi öğrenmesi gerekiyor. Birçok insan İngilizce biliyor. Ancak ülkenin tamamı bu dili bildiği için Flemenkçeyi öğrenmek de zor olmayacaktır. Bu ülkede toplu taşıma araçları biraz pahalıdır. Bu nedenle insanlar genelde bisiklet kullanmayı tercih ediyor. Bu nedenle ülkede özel bisiklet yolları bulunuyor. Bunun yanında ülkede her medeniyet için farklı marketler bulunuyor. Bu da insanların yemek kültürü konusunda rahat etmesine olanak tanıyor. Bu Yazımızdan Sonra Almanya Asgari Ücretle ile ilgili yazımızı burdan okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir