İsrail Asgari Ücret

İsrail coğrafi konum olarak Asya kıtasında bulunan ülkeler arasındadır. Nüfusunun büyük çoğunluğu Yahudi’dir. İsrail devletinde en yaygın olan turizm şekli inanç turizmidir. Çünkü burası aynı zamanda son derece kutsal alanları da içerisinde bulundurmaktadır. Kudüs şehri Müslüman, Hıristiyan ve Yahudileri ağırlayan en önemli şehri konumundadır. En çok ziyaret edilen yerleri ise Mescid-i Aksa, Ağlama Duvarı gibi yerlerdir. Bunların yanında başka turizm kolları da bulunuyor. Gezilecek birçok arkeolojik alan da bulunuyor. Aynı zamanda ülkenin mevsim şartları plaj için oldukça uygundur. İsrail halkının yaşam standartları yüksektir. Buraya turizm amacı ile gelen insanların yanında yaşamak ve çalışmak için gelen insan sayısı da bir o kadar yüksek denilebilir.

İsrail Ekonomisi Nasıldır?

İsrail her geçen gün kendini daha da geliştiren ülkeler arasında bulunuyor. Teknoloji anlamında son derece iyi durumda olan ülke tarım, sanayi elmas işlemeciliği yapıyor. Turizm gelirlerinin yüksek olmasının yanında teknolojik araç gereç üretimi de oldukça iyidir. Kibbutz ismi verilen Kommünal gıda ve tarım çiftlikleri bulunuyor. Bu çiftlikler de neredeyse tüm ülkenin gıda ihtiyacının karşılıyor. Buda İsrail’in gıda üretimi açısından kendine yetebilen bir ülke olduğunu gösteriyor. İsrail’de kişi başına düşen gelir oldukça yüksektir bu da yaşam seviyesinin oldukça yüksek olmasını sağlıyor. Güvenlik açısından problemleri olsa da birçok sektörde kaliteli personeller yetiştirmeye önem veren bir ülkedir.

İsrail Yaşam Ve Asgari Ücret

İsrail Asgari Ücret İsrail’de farklı dinlerden yaşayan insanlar bulunuyor. Burada her dinden insan için farklı bir gün tatil ilan ediliyor. Örneğin Yahudilerin hafta tatili cumartesiyken Müslümanlar Cuma günleri hafta tatili yapıyor. Hıristiyanlar ise hafta tatillerini Pazar günü yapıyorlar. Mağazaların çalışma saatleri farklılık gösterebiliyor. Dini kriterlere göre belli saatlerde açık mağaza bulmak bazen zor olabiliyor. Ancak büyük AVM tarzı olan yerlerde durum daha farklıdır. Buralarda genelde 24 saat açık olan yerler bulmak bile mümkündür. Kadın ve erkekler aynı haklara sahiptir. Hatta İsrail’de kadınlar da erkekler gibi askere alınır. Asgari ücret durumu ise yaklaşık olarak 1.250 dolar yani 4560 NIS civarındadır. Saat başında bu ücretlendirme 25 NIS yani 6,5 dolardır. Norveç Asgari Ücret Yazımızı Da Burdan Okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir