Kredi Notunuzun Olmamasının Nedenleri

Kredi Notunuzun Olmamasının Nedenleri

Forex'e Dair
29 Temmuz 2019 tarafından Editor
62
Kredi notu, bankalardan ihtiyaç kredisi, konut kredisi gibi kredi çekimleri için oldukça önemlidir. Kredi notunuz ne kadar iyi durumda ise banka kredinizin onaylanma ihtimali de o kadar artar. Bazı durumlarda kredi notu yüksek veya düşük çıkarken bazı durumlarda ise sıfır olarak çıkabilmektedir. Kredi notunuzun olmamasının nedenleri birkaç maddeden oluşmakla birlikte bunun nedeni genel anlamda sizin
kredi-notu

Kredi notu, bankalardan ihtiyaç kredisi, konut kredisi gibi kredi çekimleri için oldukça önemlidir. Kredi notunuz ne kadar iyi durumda ise banka kredinizin onaylanma ihtimali de o kadar artar. Bazı durumlarda kredi notu yüksek veya düşük çıkarken bazı durumlarda ise sıfır olarak çıkabilmektedir. Kredi notunuzun olmamasının nedenleri birkaç maddeden oluşmakla birlikte bunun nedeni genel anlamda sizin adımlarınızdan dolayıdır.

Kredi Notu Hakkında

Kredi çekme durumlarınızda karşınıza çıkacak olan kredi notunuz her zaman değişikliğe uğramaktadır. Genel olarak 45 gün gibi ortalama bir sürede kredi notunuzda güncellemeye gidilir. Eğer daha önce çektiğiniz kredileri zamanında ödediyseniz, kredi kartı borçlarınızı ödemede aksamalar yaşamadıysanız kredi notunuz da yüksek oranda çıkacaktır. Kredi notunuz sizin kredi çekme taleplerinizin olumlu sonuçlanabilmesi için şarttır. Yani bu notlar aracılığıyla bankalar sizin bankaya borcunuzu ödeyip ödeyemeyeceğinizi ölçmüş olurlar.

Kredi Notunun Sıfır Çıkması

Kredi notunuzu sorgulamak için herhangi bir bankanın internet bankacılığını kullanabilirsiniz. Burada risk raporu bölümüne girerek kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Ancak bazı not hesaplama sonuçlarında bazı kişilerin kredi notu sıfır çıkar. Kredi notunuzun olmamasının nedenleri yani sıfır olmasının nedeni daha önce hiç kredi çekmemeniz, hiç kredi kartı kullanmamanız olabilir.

Uzun Yıllar İşlem Yapmamak

Kredi notunun sıfır çıkmasının bir diğer nedeni de sıfırlanma işlemleridir. Bankalar sizin kredi notlarınızda hiçbir adım olmaması durumunda bir süre sonra sıfırlama yoluna giderler. Eğer son beş yıl içerisinde hiçbir banka ile parasal yönden alışverişiniz olmamış ise bu durum kredi notunuzun sıfırlanmasına neden olmaktadır. Bu nedenle kredi notunuzun sıfır olarak çıkmaması için özet olarak borçlarınızı zamanında ödüyor olmanız gerekir. Ayrıca kredi işlemleriniz bitse dahi kredi kartı kullanma gibi yollara başvurarak sıfırlanma yapılmamasını sağlayabilirsiniz.

Add a comment