Rusya Asgari Ücret

Rusya Asgari Ücret, Rusya federal yönetim sistemi ile yönetilen ve 17.075.400 kilometrekarelik yüzölçümü ile dünyanın en büyük ülkesidir. Rusya’nın başkenti Moskova’dır ve toplamda 85 adet federal bölüme ayrılır. Bu ülke Norveç, Finlandiya, Estonya, Gürcistan, Litvanya, Azerbaycan, Kazakistan ve Çin ile komşu ülkedir. Oldukça geniş bir alana sahip olan Rusya’ya bu ülkelerden geçiş yapılabilir. Ülkeye göre direk ya da aktarmalı olarak seferler düzenlenmektedir. Daha çok uçak seferleri tercih edilir.

Rusya asgari ücret Türk Lirasına vurulduğu zaman 900 TL olarak belirlenir. Her ne kadar zam gelse de çok düşük kararlaştıran zamlar işçileri memnun bırakmıyor. Asgari ücreti düşük olsa da Rusya dünyanın en büyük dokuzuncu ekonomik ülkesidir. Çünkü Rusya dünyanın en büyük maden ve enerji kaynaklarına sahiptir. Dünyanın en birincil doğalgaz üreticisi ise yine Rusya’dır. Bu nedenle pek çok ülke doğalgazı Rusya’dan satın alıyor. Ancak işçiye verilen maaşlar milli varlıklara göre çok düşük seviyededir.

Rusya Sosyal Yaşam

Rusya’da ağırlık olarak Rusça ve İngilizce dilleri konuşulur. Tatarca ve Ukraynaca da konuşulan diğer diller arasında yer almaktadır. Ülkeyi ziyaret eden turistlerin büyük çoğunluğu da İngilizce konuşmayı tercih ediyor. Rusya’da hâkimiyet süren din ise Hristiyanlıktır ve Ortodoks Kilisesi değerini sürdürmektedir. Nüfusun çok az bir kısmı ise Müslümanlık dinine inanmaktadır ve Budist dinine inanan kişi sayısı oldukça azdır.

Rusya Pahalılık Durumu Nasıldır? Rusya dünyanın en lüks ve pahalı ülkesidir. Lüks eğlence ve alışveriş merkezleri de bunu çok rahat bir şekilde dışarı yansıtmaktadır. Gece kulübü hayatı Rusya’da çok yaygındır ve ülkeye gelen turistlerden de büyük gelir etmektedir. Rusya’ya uygulanan yaptırımlar yüzünden ekonomik yönde para birimlerinin değerleri diğer para birimlerine göre bir seviye değersiz diyebiliriz. Şuanda 1 Türk Lirası 11,114 Rus Rublesine eş değer oludunu görebiliriz. Rusyanın ekonomik olarak yaptırmlara uğramasına rağmen Siyasi Olarakta global bir güç olduğunu da unutmamak gerektiğini birkez daha belirtmek gerek. Diğer en çok merak edilenlerden olan isviçre asgari ücret yazımız da okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir