Sanal Kart Nedir? Ne İşe Yarar?

Sanal Kart Nedir? Ne İşe Yarar?

Forex'e Dair
10 Şubat 2020 tarafından admin
95
Sanal Kart Nedir? Ne İşe Yarar? Sanal Kart Nedir ? İnternetten alışveriş yapmak isteyen fakat güven sorunu olan kişiler sanal kart kullanabilir. Sanal kart kredi kartına bağlı olarak açılan kartın kişide fiziki olarak bulunmadığı yaptığı tüm alışverişlerde kullanabildiği kredi kart numarasıdır. Yani sanal kart kredi kartının özelliklerini taşır. Sanal kart numarası başvuru yaptığınız anda verilir. Alındıktan
shutterstock_1216383211 (1)

Sanal Kart Nedir? Ne İşe Yarar?

Sanal Kart Nedir ? İnternetten alışveriş yapmak isteyen fakat güven sorunu olan kişiler sanal kart kullanabilir. Sanal kart kredi kartına bağlı olarak açılan kartın kişide fiziki olarak bulunmadığı yaptığı tüm alışverişlerde kullanabildiği kredi kart numarasıdır. Yani sanal kart kredi kartının özelliklerini taşır. Sanal kart numarası başvuru yaptığınız anda verilir. Alındıktan sonra hemen kullanıma uygun ve ücreti yoktur. İnternet sitelerinde alışveriş yapmak istendiğinde öncelikle sanal kart hesabına para transferi yapılmalıdır. Kart limiti yükleme yapılan tutar kadar olacaktır. Sanal kart ile alışveriş yaptıktan sonra kalan tutarı hesaba geri aktarabilirsiniz. Bazı bankalar fiziksel karşılığı olmadığı için talep doğrultusunda gerçek kartlara benzer kartondan yapılan sanal kart gönderirler. Sanal kart internet haricinde kullanılamaz.

Sanal Kart Kullanımının Avantajları Nelerdir? 

Sanal kart limitini belirleme yetkisi tamamen kullanan kişiye aittir. Yani kullanan kişi bir limit belirlemediği sürece sanal kart limiti olmayacaktır. Böylece sanal kartın bilgilerinin çalınması gibi durumlar söz konusu olmaz. Alışveriş yapıldıktan sonra sanal kartın limiti yapılan harcama tutarı kadar azalır. Eğer sanal kart bilgileri limit düşmeden yabancı kaynaklar tarafından ele geçirilirse bu limit tutarında kayıp yaşanır. Sanal kart kişiye banka tarafından ücretsiz olarak verilir. Sanal kart alınırken kesinlikle hiçbir ücret ödenmez. Sanal kartın kredi kartı gibi yıllık kullanım aidatı bulunmaz. Kullanımı süresinde de hiçbir ücret ödenmez. Sanal kart başvuru işlemleri oldukça kolay ve zahmetsizdir. Kredi kartı başvurusu sırasında imzalanan belgeler sanal kartta yoktur. Sanal karta sahip olmak için gereken tek şey internet bankacılığı kullanma gerekliliğidir. Gereken bilgiler için kullanılan banka ile iletişime geçmek gereklidir. Online işlemleri hızlı ve sorunsuz yapmak için tasarlanan sanal kart kişinin normal yaşamına da ciddi kolaylıklar sağlar.

Sanal kart başvuru işlemleri oldukça kolay ve zahmetsizdir. Kredi kartı başvurusu sırasında imzalanan belgeler sanal kartta yoktur. Sanal karta sahip olmak için gereken tek şey internet bankacılığı kullanma gerekliliğidir. Gereken bilgiler için kullanılan banka ile iletişime geçmek gereklidir. Online işlemleri hızlı ve sorunsuz yapmak için tasarlanan sanal kart kişinin normal yaşamına da ciddi kolaylıklar sağlar.

Sanal Kart Kullanımı Güvenli Mi?

Sanal kart online olarak yapılan işlemlerde kullanılan en güvenilir bankacılık yöntemlerinden biridir. Kart bilgilerinin çalınma ihtimali kredi kartına göre oldukça düşüktür. Fakat ister kredi kartı kullanımı ister sanal kart kullanımı tamamen risksiz değildir. Tüm bu online işlemlerde güvenlik açığı bulunabilir. Bundan dolayı güvenilmeyen, çok fazla kişinin ziyaret etmediği alışveriş sitelerinden uzak durulması tavsiye edilir. Sanal kart kullanılmayan zamanlarda limit sıfırlanmalı veya iptal edilip yeni bir sanal kart oluşturulmalıdır. Ayrıca eft almayan bankalar yazımız da burdan okuyabilirsiniz.

Add a comment