X Trade Prime

XTradePrime

Bu yazımız da son zamanlarda yatırımcıların sorduğu x trade prime hakkında nasıl ? güvenilir mi ? lisansı varmı? gibi merak edilenleri cevaplamaya çalışacağız. Yurtdışı aracı kurumlar çoğaldıkça türkiye pazarına yeni yeni firmalar eklenmeye devam ediyor. Bu firmalardan biri olan xtradeprime ilk olarak nasıl bir firma olduğuna göz atacağız.

X Trade Prime Nasıl

X Trade prime göz attığımız da web siteye girerken üyelik veya üye olmayı gerektiriyor. Daha sonra siteye giriş yapabiliyoruz. Bu durum firma hakkında bilgi almak isteyenler için sorun oluşturabilir. Daha sonra web siteye girdiğimizde 3 hesap türü olduğunu gözlemledik. Mini, standart,pro olarak 3 şekilde hesap seçenekleri bulunuyor.  Firma başlangıç teminatı olarak 200$ belirlemiş durumda minumum olarak diğer firmalar 100$ sunarken trade prime test amaçlı yatırım yapıcaklara biraz ortalamanın üstünde minumum yatırım sunduğunu söyleyebiliriz.

Kaldıraç seviyelerine baktığımız da ise 1/400 en yüksek seviyeyi belirlemişler. Genel olarak spreadlerine baktığımız da ise oldukça yüksek olduğunu gözlemliyoruz. Zaman zaman açılmalarında olabileceğini kendi sitelerinde bile not düşmüşler.

X Trade Prime Lisansı Var Mı ?

Web siteye göz attığımızda prime firmasının herhangi bir lisansının olmadığını gözlemledik. Web sitelerinde Saint Vincent lisanslı olduklarını söyleselerde kontrol ettiğimiz de Saint vicent regülatörüne ait herhangi bir lisansla karşılaşamadık. Bu yüzden forex piyasalarında geçerliliği olmayan lisanslı firmalar ve merdiven altı kurumlarla çalışmaması gerektiğini bir kez daha hatırlatmakta fayda görüyoruz. Bu yüzden xtradeprime firmasının lisanssız ve güvenilir olmayan firmalar kısmında yer veriyoruz.

X TradePrime Şikayet

Firma oldukça yeni ve türkiye pazarına yeni girdiği için haliyle yatırımcı sayısı oldukça az, ilerleyen zamanlarda yatırımcı sayısı yükseldikçe haklarında oluşan şikayetleri burda toplamaya devam edeceğiz.

XTrade Prime Para Yatırma Ve Çekme

Genelde bu kurumlar havale ve eft ile çalışır fakat x trade prime baktığımız da neteller skrill gibi ödeme yöntemleriyle de para girişi ve çıkışı yaptığını gözlemledik. Bu durum bir firma için artı diyebileceğimiz noktalardan birtanesi…

Sizlerde x trade prime hakkında ki yorumlarınızı yazarak görüşlerinizi belirtebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir